Možno si to už ani neuvedomuje, ale so schodmi sme v pravidelnom kontakte a sú našim takmer každodenným spoločníkom. No to už považujeme za samozrejmosť. Čo by sme však za samozrejmosť považovať nemali, to je ich bezpečnostná stránka a to najmä v prípade, ak zhotovujeme schodisko alebo balkón. Vtedy by mal byť našim prioritným záujmom predovšetkým výber kvalitného zábradlia.
značka schodiště
V tomto prípade rozdeľujeme interiér a exteriér, respektíve je určitý rozdiel, pre aký priestor konkrétny typ zábradlia vyberáme, nakoľko v prípade exteriéru sa môžeme stretnúť s jeho skorším a viditeľnejším opotrebovaním na základe počasia, nedbalejším zaobchádzaním a iným škodlivým vplyvom. V tomto prípade opotrebovaniu môžeme zabrániť pravidelnou údržbou zábradlia alebo priamo investovať do kvalitnej voľby, respektíve do kvalitného, odolného materiálu s dlhou životnosťou a zvoliť nerezove zabradlie, kedy bude potreba údržby z našej strany len minimálna.
Práve doplnok v podobe zábradlia totiž tvorí dôležitú (po bezpečnostnej ale aj vizuálnej stránke) súčasť interiéru ako aj exteriéru. Tvorí podstatnú časť celku.
Ako som už naznačil, tento doplnok okrem svojej pôvodnej a prioritnej funkcie- bezpečia začína podliehať módnym trendom a preto je na mieste vsadiť aj na jeho vizuálnu stránku a možno to znie ako Jing a Jang, ale v prípade nerezového materiálu nás okrem kvality a odolnosti čaká aj jeho estetické a elegantné prevedenie, ktoré bude dizajnovou dominantou schodiska či balkóna a blízkeho okolia.
otazník nad schodištěm
Teda výber nespočíva len v dvoch možnostiach, kedy je na jednej strane kvalita a na tej druhej príťažlivý dizajn, ale v prípade nerezového zábradlia sa dajú tieto vlastnosti skĺbiť dohromady a to najmä v prípade, ak zvolíte sklenenú výplň.
V prípade investície do zábradlia by sme si mali uvedomiť, že oproti schodisku podlieha vyššiemu riziku opotrebovania a takisto sa viac hľadí na jeho módnu a dizajnovú stránku.