Športom sa rozumie telesný pohyb, pri ktorom sa rozhýbe všetko svalstvo. Je to realizovaná forma fyzickej aktivity alebo zručnosti. Účelom je snaha rekreovať sa, napríklad v podobe súťaží, pre vývoj zručností, pre dosiahnutie dokonalosti a cieľu, alebo len pre vlastné potešenie. V histórii slúžili olympijské hry na odstránenie vojen. V dnešnej dobe sa športom rozumie skôr úbytok na váhe a nabratie svalstva hlavne u mužov k lepšej vypracovanej postave. Športom môžeme napríklad odbúravať vnútornú agresivitu z každodenného života.americký futbal
Šport sa delí podľa kontaktu, podľa počtu hráčov na kolektívne alebo individuálne, podľa obdobia na zimné a letné, a ďalej na fyzické alebo mentálne športy. Pri niektorých športoch potrebujete zvláštne technické vybavenie. Toto vybavenie sa zvykne používať v motoristických, vo vodných a leteckých športoch. Inou špecialitou sú extrémne športy. Tieto veľmi namáhavé športy prinášajú vysokú úroveň fyzickej námahy alebo aj dokonca ohrozenie života. Tieto extrémne športy robí väčšinou len malá skupina ľudí.
Medzi športy jednotlivcov zaraďujeme atletiku, lyžovanie, plávanie, rybolov, cyklistiku, bojové umenia, gymnastiku, snowboarding, jazdenie, horolezectvo, veslovanie, triatlon. Atletika je najstarší a najobľúbenejší šport. Vykonáva sa aj na olympijských hrách na celom svete. Plávanie hádam milujeme všetci. Je to vynikajúci pocit, keď sa nadnášate vo veľkom obdĺžnikovom bazéne.
Ďalším typom športov sú kolektívne športy. Sem určite patrí basketbal, americký futbal, futbal, bejzbal, hokej, hádzaná, tenis, volejbal, stolný tenis a vodné pólo. Vyznačujú sa vytvorením družstiev a práca v kolektíve.
Existujú aj letecké športy. K nim môžeme spomenúť paragliding, plachtenie, lietanie na balónoch, motorové lietanie či závesné lietanie. Všetky tieto letecké športy sú veľmi nebezpečné a ľudia sa vystavujú veľkému riziku.tenisová raketa
Medzi pokojnejšie športy patria duševné športy. Sú to mentálne športy, v ktorých rozhoduje logické myslenie. Určite sem patrí šach a biliard. Ak chcete vyhrať, majte taktiku a logicky myslite.
Ak nemáte radi športovanie v prírode, vyskúšajte rôzne telocvične, posilňovne alebo fitness. Precvičíte si telo, zapotíte sa a za hodinku aktívneho cvičenia zhodíte aj zopár kalórií. Dôležité je aj správne stravovanie. Na to nezabúdajte. So športom a cvičením to nepreháňajte, všetko s mierou.